Atrakcje Turystyczne
Hel – atrakcje turystyczne. Hel co warto zobaczyć
Hel dla stałych mieszkańców jest to „początek Polski”, dla przyjezdnych „koniec”. Jest to malowniczo położona miejscowość na końcu słynnego Półwyspu Helskiego, gdzie znajdują się chyba najładniejsze plaże w Polsce. To jedno z najpiękniejszych miejsc na krajoznawczej i turystycznej mapie Polski. Jest bardzo popularnym letnim kurortem na polskim wybrzeżu. To miejsce, w którym można cieszyć się słońcem, piaskiem i morzem. Plaże od strony otwartego morza są piaszczyste, dość rozległe i nie są tak zatłoczone jak plaże w najbardziej zatłoczonych nadmorskich miejscowościach. Woda jest również przejrzysta i czysta. Region słynie z piaszczystych, dziewiczych plaż po obu stronach półwyspu. Miasta półwyspu przyciągają w miesiącach letnich więcej turystów niż jakiekolwiek inne miasta na wybrzeżu Bałtyku. Pomimo tego, że Hel może wydawać się małym miasteczkiem, ma się czym pochwalić przyjeżdżającym do niego turystom. Odwiedzający mogą cieszyć się jego naturalnym pięknem, Zatoką Pucką, Morzem Bałtyckim, a także bogatą historią opowiedzianą przez wiele zabytków.
Co warto zobaczyć i zwiedzić w Helu ?
Muzeum Obrony Wybrzeża
To zespół muzealny w Helu. W skład kompleksu wchodzą Muzeum Hel, Muzeum Obrony Wybrzeża, Pracownia Konserwatorska oraz Muzeum Kolei Helskich. Muzea te pokazują fortyfikacje, które zostały zbudowane podczas II wojny światowej.
Fokarium w Helu
To rzadka okazja, aby zobaczyć foki szare, symbol miasta, żyjące w specjalnych basenach, ponieważ rzadko widuje się je w swoim naturalnym środowisku. Główne występują w północnych wodach Bałtyku.
Promenada na Cyplu
Na południe od portu rybackiego w Helu znajdują się żwirowe tarasy chroniące brzeg przed atakami morskimi, które po dotarciu do zburzonego stanowiska nr 1 baterii Heliora Laskowskiego zamieniają się w promenadę o długości 527 metrów.
Latarnia Morska w Helu
Czerwona latarnia morska w Helu z 1942 roku ma 41,5 metra wysokości. Na samym szczycie znajduje się taras widokowy, a jego światło z jednej żarówki widać na morzu z odległości 36 kilometrów.
Muzeum Rybołówstwa w Helu
Muzeum Rybołówstwa w Helu znajduje się niedaleko helskiego portu. Wystawy w Muzeum Rybołówstwa skupiają się na zagadnieniach związanych z historią Bałtyku, rybołówstwem w Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym oraz historią Półwyspu Helskiego.
Kopiec Kaszubów w Helu
Kopiec Kaszubów to kamienny obelisk symbolizujący początek Rzeczpospolitej, wybudowany w jednym z najpiękniejszych miejsc naszej ojczyzny, na Cyplu na Helu.
Ulica Wiejska w Helu
Turystyczną arterią Helu jest ulica Wiejska. Wokół niej znajdują się najatrakcyjniejsze restauracje, które oferują szeroki wybór dań. Odwiedzający nie mogą powiedzieć, że są znudzeni tą ulicą i narzekać na jej mały wybór kulinarnych doznań.
Hel i okolice, co warto zobaczyć
Jurata – atrakcje, które warto zwiedzić i zobaczyć
- Wieża widokowa w Juracie
- Molo w Juracie
- Pomnik Juraty
- Plaża w Juracie
Jastarnia – atrakcje, które warto zwiedzić i zobaczyć
- Ryf Fok
- Rezerwat Torfowe Kłyle
- Schron Sokół – Ośrodek Oporu Jastarnia
- Kościół pw. Nawiedzenia NMP
- Ciężki Schron Bojowy „Sęp”
- Port Morski w Jastarni
- Rejsy Kutrem Magdalena Jastarnia – Hel
- Plaża w Jastarni
Kuźnica – atrakcje, które warto zwiedzić i zobaczyć
- Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego
- Mierzeja Helska
- Plaża w Kuźnicy
- Przystań i port w Kuźnicy
Chałupy – atrakcje, które warto zwiedzić i zobaczyć
- Chałupy Plaża
- Plaża naturystów Chałupy
- Zapora Minowa Miejsce Przerwania Półwyspu
- Sporty wodne
Władysławo – atrakcje, które warto zwiedzić i zobaczyć
- Rezerwat przyrody Słone Łąki
- Ocean Park Władysławowo
- Latarnia Morska Rozewie
- Rozewie
- Dolina Chłapowska
- Lunapark Sowiński
- Aleja Gwiazd Sportu
- Dom Rybaka
- Muzeum Motyli we Władysławowie
- Wieża Widokowa w Domu Rybaka
- Hallerówka
- Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie
- Plaża Cetniewo
- Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski
- Port Władysławowo
- Władysławowo Promenada
- Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy